Sitemizdeki orjinal ürün numaralı ve logolar sadece tanıtım amaçlı kullanılmıştır.
Bunlar ürünlerin orjinal olduğu anlamına gelmez.
Hakkımızda
Ayku ideal Kalite Krankşaft San. Ve Tic. Ltd. Şti., otomotiv yedek parça sektöründeki 30 yıla yakın bilgi birikimi ve tecrübesiyle; 1 silindirden 12 silindire kadar olan araç motorları için 2004 yılından bu yana yüksek kaliteli krank mili üretimi yapmaktadır.

Ülkemizin lider krank mili üreticisi olan firmamız, ürünlerini yurt çapında kabul ettirmiş ve bunun yanında Amerikadan Avrupaya, Ortadoğudan Uzakdoğuya uzanan dünyanın 50 den fazla ülkesine ihracat yaparak kısa zamanda adını dünyaya duyurmuştur. Ayku, bulundukları ülkenin/bölgenin en saygın ve köklü firmalarının tedarikçisi olmaktan ve Türkiye otomotiv yedek parça endüstrisinin parlayan yıldızı olmaktan büyük mutluluk ve kıvanç duymaktadır.

Bir şirket için, rekabetin zirveye çıktığı günümüzün küresel piyasasında üretici olmak ve ürün kalitesinden taviz vermeden kaliteli ürünler imal etmek, güçlü bilgi birikimi, teknoloji, tecrübe, pazarlama kabiliyeti ve etkili bir yönetim gibi ana faktörlerin bir arada bulunmasını zaruri kılmaktadır. Tüm bu etkenlerin koordineli bir şekilde bir araya toplandığı firmamız, kuruluşundan kısa bir zaman sonra müşteri, toptancı ve bayilerine kalite hizmet vermeyi başarmıştır.

Sürekli olarak insana ve teknolojiye yatırım yapan firmamız, her biri kendi alanında uzman personeli, ürün/hizmet kalitesi ve kalite yönetimine yaklaşımı sayesinde 2005 yılında ISO 9001 :2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasına layık görülmüştür. Sürekli gelişen firmamız 2009 yılında kalite yönetim sistemini revize ederek ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sertifikasını almıştır. Ayku, kaliteyi kalıcı kılmak ve geliştirme çabalarını asla düşürmemektedir.
Nuri KÖROĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
Şirket Stratejimiz
Kalite politakımızı uygulamak için aşağıdaki stratejik öncelikleri benimsemiş bulunmaktayız.

• Farklı müşteri gereksinimleri ve beklentilerine cevap verebilecek ürün çeşitliliğini sağlamak.
• Otomotiv yedek parça sektöründe, üretimini gerçekleştirdiğimiz alanda güvenilir ve aranılan olmak.
• Müşterilerimiz için en kaliteli ürünleri üreterek maksimum hizmeti sağlamak.
• Satış sonrası desteği ve teknik desteği kalıcı ve sürdürülebilir kılmak.
• Müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarmak ve devamlılığını sağlamak.
• Tasarım, üretim, paketleme ve yükleme aşamalarında çevreye en zararsız yöntemleri kullanmak.
Şirket Stratejimiz
Ürünlerimiz motora monte edildiği tarihten itibaren (bu alanda sunulan en geniş garanti kapsamı) firamamızın bir (1) yıl garantisi altındadır.

Müşterilerimiz ürünle ilgili kırılma, çatlama vb. bir sorun yaşadığı ve bunu bize belgelendirdiği takdirde, hatalı ürün yenisi ile değiştirilerek problemin kaynağını bulmak için gerekli analiz ve değerlendirmeler yapılarak aynı durumun tekrar etmemesi sağlanır.

Ürünlerimizi ihraç ettiğimiz bazı ülkeler: ABD, Almanya, Arjantin, Belçika, BAE, Bolivya, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Fas, Güney Afrika, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İspanya, Kolombiya, Libya, Malezya, Polonya, Singapur, Sudan, Suriye, Şili, Tayland, Ürdün, Yemen, Nijerya, İran, Irak, Mısır, Cezayir...