رقم المنتج الأصلي، والشعارات المستخدمة على موقعنا لأغراض تحديد الهوية فقط
من نحن؟
Ayku ideal Kalite Krankşaft San. Ve Tic. Ltd. Şti., otomotiv yedek parça sektöründeki 30 yıla yakın bilgi birikimi ve tecrübesiyle; 1 silindirden 12 silindire kadar olan araç motorları için 2004 yılından bu yana yüksek kaliteli krank mili üretimi yapmaktadır.

Ülkemizin lider krank mili üreticisi olan firmamız, ürünlerini yurt çapında kabul ettirmiş ve bunun yanında Amerikadan Avrupaya, Ortadoğudan Uzakdoğuya uzanan dünyanın 50 den fazla ülkesine ihracat yaparak kısa zamanda adını dünyaya duyurmuştur. Ayku, bulundukları ülkenin/bölgenin en saygın ve köklü firmalarının tedarikçisi olmaktan büyük mutluluk ve kıvanç duymaktadır.
Nuri KÖROĞLU
رئيس مجلس الإدارة
استراتيجية شركة
Ürün yelpazemiz, motorlu araçların neredeyse tamamını kapsayan yüzlerce krank milinden oluşmaktadır. Fabrikamızda ağır iş makineleri, çekici, hafif ticari araç, kamyon, otomobil ve traktör motorları için yüksek kaliteli krank mili üretilmektedir. Bunların yanında, dünyanın dört bir yanından gelen deniz motoru, yarış motoru ve kompresör krank mili siparişlerine olumlu cevap verilmekte ve ürün çeşitliliği sürekli arttırılmaktadır.

Ayku, üretim aşamasında Dik Döküm (Shell Molding) sistemini ülkemizde geliştiren ve uygulamaya geçiren ilk firmadır. Bu metod, dökme krank mili üretimi için günümüzde kullanılabilen en iyi yöntem olarak bilinmektdir. Bu yöntem sayesinde ürünlerimizin esnekliği maksimum seviyeye çıkarılarak; kırılma, çatlama gibi riskler minumum seviyeye düşürülmektedir.
استراتيجية شركة
Ayku ideal Kalite Krankşaft San. Ve Tic. Ltd. Şti., otomotiv yedek parça sektöründeki 30 yıla yakın bilgi birikimi ve tecrübesiyle; 1 silindirden 12 silindire kadar olan araç motorları için 2004 yılından bu yana yüksek kaliteli krank mili üretimi yapmaktadır.

Ülkemizin lider krank mili üreticisi olan firmamız, ürünlerini yurt çapında kabul ettirmiş ve bunun yanında Amerikadan Avrupaya, Ortadoğudan Uzakdoğuya uzanan dünyanın 50 den fazla ülkesine ihracat yaparak kısa zamanda adını dünyaya duyurmuştur. Ayku, bulundukları ülkenin/bölgenin en saygın ve köklü firmalarının tedarikçisi olmaktan ve Türkiye otomotiv yedek parça endüstrisinin parlayan yıldızı olmaktan büyük mutluluk ve kıvanç duymaktadır.

Bir şirket için, rekabetin zirveye çıktığı günümüzün küresel piyasasında üretici olmak ve ürün kalitesinden taviz vermeden kaliteli ürünler imal etmek, güçlü bilgi birikimi, teknoloji, tecrübe, pazarlama kabiliyeti ve etkili bir yönetim gibi ana faktörlerin bir arada bulunmasını zaruri kılmaktadır. Tüm bu etkenlerin koordineli bir şekilde bir araya toplandığı firmamız, kuruluşundan kısa bir zaman sonra müşteri, toptancı ve bayilerine kalite hizmet vermeyi başarmıştır.

Sürekli olarak insana ve teknolojiye yatırım yapan firmamız, her biri kendi alanında uzman personeli, ürün/hizmet kalitesi ve kalite yönetimine yaklaşımı sayesinde 2005 yılında ISO 9001 :2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasına layık görülmüştür. Sürekli gelişen firmamız 2009 yılında kalite yönetim sistemini revize ederek ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sertifikasını almıştır. Ayku, kaliteyi kalıcı kılmak ve geliştirme çabalarını asla düşürmemektedir.